strony internetowe
crewolf

Tworzenie strony internetowej od A do Z. Jak robią to wilki?

Listopad 18, 2018

Tworzenie strony internetowej jest skomplikowanym procesem, który łączy wiele etapów w finalną całość. Dlatego w prostych słowach postaramy się wyjaśnić, jak przebiega taka operacja.

Tworzenie strony internetowej – od czego zaczynamy?

Cały proces budowy strony przebiega w kilku krokach.

Wywiad

Wywiad jest najistotniejszym filarem na którym oprzemy cały projekt. Szczegółowa analiza potrzeb klienta pozwala nam przejść do kolejnego etapu oraz przedstawić wycenę.

Jakich danych potrzebujemy? Przede wszystkim – jaka jest branża klienta, ilość podstron, uwagi dotyczące szaty graficznej itp.

Wycena projektu natomiast to kwestia ściśle indywidualna. Jest wiele czynników, które składają się na finalną kwotę, ale o tym – w kolejnym artykule.

Projekt

Po szczegółowym wywiadzie czas na projekt. Zaczynamy od UX designu – jest to „zaprojektowanie doświadczeń klienta”.

W jakim celu to robimy? Odpowiedź jest prosta. Kto by chciał poruszać się po stronie internetowej, która utrudniałaby mu drogę?

Strona musi być przejrzysta, prosta, a treść odpowiednio posegregowana. Od ogółu do szczegółu! To przepis na doskonały kanał do komunikacji z klientami.

Po zaprojektowaniu sekcji funkcjonalnej strony, czas na projekt graficzny.

Modernistyczny wygląd strony przykuje uwagę nawet najbardziej wymagającego Kowalskiego. Po akceptacji projektu przez klienta przechodzimy do kolejnego kroku, jakim jest sama budowa strony.

Budowa

Czas na najtrudniejszy etap – rzecz jasna nie dla klienta 🙂

Wykupienie domeny oraz serwera to pierwszy krok jaki musimy popełnić. Następnie przechodzimy do zakodowania szablonu. W zależności od projektu instalujemy system CMS (system zarządzania treścią). Oczywiście sam proces jest dużo bardziej skomplikowany, ale opisuję go w sposób prosty, by był zrozumiały dla każdego.

Tworzenie strony internetowej jest skomplikowanym procesem, szczególnie na etapie programowania

Dobrze zaprogramowana strona jest zrozumiała tylko dla prawdziwych wilków Internetu

Po implementacji systemu zarządzania treścią, do roboty zabiera się copywriter. Stworzenie chwytliwych i oryginalnych tekstów pozwala zatrzymać klienta i wyjaśnić mu czym owa firma się zajmuje. Ponadto teksty są zgodne ze standardami SEO, czyli atrakcyjne i wygodne dla wyszukiwarki. Pozostało nam tylko złączenie wszystkiego w całość!

Optymalizacja

Każda budowa kończy się sprzątaniem. Optymalizacja jest ważnym czynnikiem wpływającym na szybsze ładowanie strony, a co za tym idzie, wyższą pozycję w wyszukiwarce.

Na czym polega optymalizacja? Jest to przede wszystkim minimalizacja oraz usunięcie powielonego kodu. Szereg działań podjętych w celu zoptymalizowania strony internetowej owocuje w przyszłości wyższymi wynikami w wyszukiwarce.

Dodatkowo zostawiamy klientowi dostęp do analityki strony. Podgląd jest możliwy nawet przez aplikację na smartfona.

Tworzenie strony internetowej – Podsumowanie

Jak widać, tworzenie strony internetowej to skomplikowany proces.

Składa się z kilku etapów, które po połączeniu w całość dają więcej, niż sumę jego części – jakby to rzekł Arystoteles 2500 lat temu. Choć zapewne wtedy stworzenie strony było znacznie prostsze.

Tym filozoficznym akcentem kończę artykuł i zapraszam do sprawdzenia naszego ostatniego case study strony kroplówka.pl

Jeżeli chcesz porozmawiać o swoim projekcie – napisz do nas 🙂

Porozmawiaj z nami o swoim projekcie!