FitMed Case Study
crewolf

FitMed – Case Study. Autorski system dietetyczny? Bez problemu!

Listopad 28, 2018

FitMed to marka dietetyczna, której celem jest układanie skutecznych jadłospisów, zgodnie z najnowszą wiedzą na temat żywienia. Grupa docelowa jest szeroka i obejmuje sportowców, osoby chore oraz te, które chcą zrzucić parę kilogramów.

FitMed – startujemy od zera

Współpracę zaczęliśmy jeszcze przed powstaniem Crewolfa – w sierpniu 2016 roku, wraz z pierwszym spotkaniem, na którym omówiliśmy plan i nasze działania. Ustaliliśmy, że nasza strategia będzie się obracać wokół content marketingu.

Nasz cel był prosty – przy minimalnym wysiłku dajemy klientowi jak najwięcejZ tego względu, wraz z innymi dietetykami stworzyliśmy dokument zawierający ponad 200 zdrowych przepisów oraz zalecenia żywieniowe, które były dołączane do każdej diety. Nasz udział to 130 pozycji.

Przepisy obejmowały ponad 200 pozycji.

Warto dodać, że w przepisach umieściliśmy makroskładniki oraz wskazania, przy jakich dietach nie zalecamy stosowania danej potrawy.

Zimą 2017 roku poszliśmy dwa kroki milowe dalej – stworzyliśmy w pełni autorski system dietetyczny. Było to niemałe ułatwienie zarówno dla dietetyka, jak i pacjenta.

Dietetyk ma możliwość przeprowadzenia szczegółowego wywiadu żywieniowego, który jest następnie streszczony w profilu pacjenta. Wszelkie alergeny, nietolerancje, restrykcje żywieniowe (np. wegetarianizm) oraz skomplikowane potrawy są automatycznie wykluczane na podstawie formularza.

Wywiad żywieniowy

Karta pacjenta

Dodaliśmy jeszcze parę przepisów i na ten moment klienci mają dostęp do ponad 280 pozycji. Otrzymaną dietę można wydrukować w formie pdf lub przeglądać bezpośrednio na systemie – wraz z suplementacją oraz zaleceniami.

 

Z racji, że posiadamy duże doświadczenie w branży fit, napisaliśmy e-booka „15 sposobów na lepszy sen”. Przeanalizowaliśmy w nim 130 badań naukowych, głównie z archiwum PubMed. Zebrane maile posłużyły jako baza do darmowej reklamy systemu oraz przyszłych działań re-marketingowych.

W celu pozyskania organicznego ruchu, nasz copywriter w dużej części zbudował bloga, gdzie można znaleźć wiele artykułów na temat dietetyki.

Przez pierwszy rok ruch na stronie wyglądał następująco:

Przebojem okazał się artykuł o zakwaszeniu organizmu – którego przeczytało 3000 osób w ciągu pierwszych 24 godzin.

Wnioski na przyszłość

FitMed nie był jednak wolny od błędów. Przede wszystkim zabrakło specyficznego brandu, z którym klienci jednoznacznie kojarzyliby firmę.

Marka miała cechować się jakością i zaufaniem. Z tego względu powstawały artykuły pisane „zbyt oficjalnym” językiem. Nawet jeśli tematy są ciekawe – tłum woli krótką prostotę od długich mądrości. Obecnie zwracamy na to szczególną uwagę. Niestety nie jest to rada, którą bezproblemowo wcielisz w życie. Niezbędne jest doświadczenie i obserwacja aktywności pod artykułami, by wyrobić sobie tę linię równowagi, która jest bardzo cienka.  Nie przynudzać i nie pajacować – zamiast tego pisać mądrze, ale z jajem.

Kolejnym błędem były luki reklamowe. Nasze usługi nie obejmowały Google i Facebook Ads, co utrudniało dotarcie do nowych klientów. Mimo to, osiągnęliśmy na fanpage ponad 3500 polubień.

FitMed – Podsumowanie

FitMed był dla nas pracochłonnym wyzwaniem, który przyniósł dobre rezultaty. Stworzyliśmy stronę internetową, bloga, a nawet system dietetyczny.

To co dzieli FitMed od konkurencji to fakt, że za małą cenę klient dostaje po prostu dużo – i to niewielkim nakładem pracy. Dlatego obiema łapami podpisujemy się pod tym projektem.

Porozmawiaj z nami o swoim projekcie!